Dlouhou dobu jsem na naše stránky nevložila ani řádek. Čím to je? Nebudu si vymýšlet žádné nesmysly. Náš oddíl se stáhl tak trochu do ústraní. Na jaře se svoji rokenrolovou činnost rozhodl ukončit partner našeho v loňském roce nejúspěšnějšího páru David Málek. Nikola  se rázem octla bez partnera a těžko pro ni v Pardubicích najdeme za Davida náhradu. To náš oddíl velmi zasáhlo, ale fungujeme dál, jen trochu potrvá, než se dostaneme do popředí. 
     Další z dvojic, která je na rokenrolovém poli v první polovině výsledkové listiny párů kategorie „C“ jsou neméně známý pár –
Lukáš Ambrus a Hana Klempířová. Tento pár si dal závodní pauzu. Na trénink se oba občas přišli podívat i v tréninkovém. Hanka s Lukášem
jezdili po ukázkách, ale na závodní činnost na několik měsíců zapomněli. Co je k tomu vedlo? Odpověď je jednoduchá, byla to příprava na maturitní zkoušku. Po maturitách se opět vrhli do trénování a už se těší na podzimní sezónu.
     No a co ti naši nejmenší?
Míša s Šimonem
si řekli: „ DOST S POSLEDNÍMI POZICEMI VE STARTOVNÍM POLI! Začneme pořádně trénovat a na soutěž vyrazíme až se zlepšíme!“ S tímto tvrzením souhlasíme nejen my trenéři, ale i jejich rodiče. Opět jsme se na nějakou dobu vyhnuli závodění. Děti mají za sebou několik vystoupení a myslíme si, že se v dětech ještě na podzim zaregistrují. Příští rok je čeká kategorie žákovsků.
     Další dva páry se stále připravují na své první soutěže.  Těmi jsou
Míla Šťastný a Štěpánka Krunčíková a Kuba Šťastný s Kristýnkou Maturovou
.
Jelikož
Míla a Štěpánka
patří mezi žáky, příprava na vykročení do žákovského pole pro ně není jednoduchá. Začínáme s jednodušší choreografií, ale nároky na tento pár máme určitě větší, než na páry kategorie dětí. Občas nám do přípravy vlítne nemoc, škola v přírodě, prázdniny .… no a můžeme stále dokola trénovat a trénovat.
     Podobně je na tom
Kubík s Kristýnkou – naši nejmladší.

Vystoupení pro ČASPV na Základní škole Benešovo náměstí v Pardubicích
     Naši nejmenší – Kristýnka a Kuba se měli představit na svém prvním vystoupení právě zde. Už měli dresy na sobě, ale při rozcvičování byla hlavně na Kristýně vidět velká nervozita. To ještě zvládla. Rozcvička, protažení, sestava…, vše šlo podle plánu do chvíle, než jsem je oslovila, že jdou na parket. V ten okamžik došlo k psychickému selhání šestileté Kristýny a dostat ji na parket nebylo možné se ani pokoušet. Naštěstí se vše odehrálo ještě před vyzvání páru na parket, takže lidem v publiku nebylo jasné, proč se tam ti prcci rozcvičovali, když nakonec netancovali. No, nedá se nic dělat. Mrzelo nás to všechny, hlavně Kubu. Nám nezbývá než doufat, že příští vystoupení už dopadne. Pokud bude naše slečna taková trémistka, budeme muset Kubovi
najít jinou partnerku.
     Naopak toto vystoupení na jedničku zvládla
Míša s Šimonem
. Ti předvedli to, co se po nich na tréninku chce. Škoda, že všechny jejich tréninky nevypadají tak, jak tancují na vystoupení. Pravda je, že hudba stále není jejich velkým kamarád, ale je to stále lepší a lepší.
    
Hanka s Lukášem, při jejich vystoupení byla nejen plná hala, ale začalo se sházet i obecenstvo na lešení okolo budovy, kteřé na jejich exhibici hledělo přes uzavřená okna. Sklidili obrovský aplaus, který je určitě moc potěšil.

Mateřská školka Korálek
     Další vystoupení mělo následovat v Mateřské školce Korálek. Z toho nakonec sešlo protože hlavní pár, který školka očekávala se vystoupení nemohl zúčastnit. Byla to Kristýnka a Kubík. Oba se měli loučit se školkou. Oba se těšili, že svým školkovým spolužákům předvedou co umí a zároveň měli být pasováni na školáky. Bohužel několik dnů před plánovanou akcí se ve školce objevily neštovice a ty chytla i partnerka – Kristýnka.  Z toho důvodu jsme z tohoto vystoupení odvolali i Míšu s Šimonem a slavnostní akce se bohužel obešla bez rokenrolu.

Nymburk – sportovní hry
     O dva dny později se naše dva páry vydaly na sportovní hry do středočeského města Nymburk.  Zde nás pořadatelé oslovili, zda bychom mohli předvést rokenrol. Jejich přání jsme vyhověli a dvěma vozidly jsme vyrazili do středočeského města. Míša s Šimonem i Hanka s Lukášem předvedli své sestavy. Nad malým párem se diváci „rozplývali“ a při byť i „Céčkových“ akrobatických prvků Hanky a Lukáše se jim tajil dech. Na odjezdu domů je čekala malá komplikace v dopravě, ale to nepokazilo vědomí, že ani v Nymburce jsme ostudu neudělali. O tom svědčí i fakt, že několik lidí pořádající obdobné akce si od pana Slavíka vyžádalo telefonický kontakt.

Dolany v Dolanech
     Hned druhý den probíhala v Dolanech u Pardubic tradiční akce Dolany v Dolanech. Jelikož rokenrol Pardubického kraje se v Dolanech narodil, nemohli jsme tam jak je už několikaletou tradicí chybět. Zase se zde ukázala Hanka a Lukáš společně s dětmi Míšou a Šimonem. Opět jsme sklidili ovace a už nyní se těšíme na další ročník. Tam se předvedeme doufejme že v hojnějším počtu.

Staré Ždánice – „Moped Cup“
     Poslední ukázky v tomto roce  v obci Staré Ždánice 4. července.  Tam si nás vyžádali pořadatelé letité akce milovníků jednostopých motorových vozidel spíše těch starších dat výroby. Bohužel zprávy o vystoupení doplním později. Jsou prázdniny, dovolené a já se nemohu aktérům akce  dovolat :o) .

     Tak takový je v našem klubu rok 2009. V září připravujeme opět náborovou akci a doufáme, že se naše členská základna o nějaké ty naše naděje rozšíří.

31.07.2009 14:55:00
Maturova
 změny v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one