První světový pohár v letošním roce byl pro Davida a Nikolu úspěšný

První světový pohár v letošním roce byl pro nás velice úspěšný - obrázek

První světový pohár v letošním roce byl pro nás velice úspěšný - obrázek

     V sobotu 5. dubna 2008 se v Polském Krakově konal první letošní Světový pohár Žáků, Juniorů a kat. B.

     Nikola s Davidem se ještě v pátek rozmýšleli, zda ze zdravotních důvodů Davida ze soutěže neodstoupí, naštěstí se rozhodli startovat a vůbec toho nelitují. Naopak.

     V základním kole dostali sice 2 žluté karty za dvě akrobatické figury, které byly provedeny mimo omezení (David zabral více, než bylo nutné a Nikola se ocitla až příliš vysoko), v opravném kole si akroby pohlídali a to vedlo k jejich postupu jako jediný Český pár do čtvrtfinále soutěže. 

      Soutěže se zúčastnily další České páry, které skončily na VCS před Davidem a Nikolou, avšak v Polsku se pořadí obrátilo. David s Nikolou obhájili pozici na posledním SP 2007 a skončili na krásném 20. místě.  K tomuto úspěchu jim patří velká gratulace a doufejme, že se nám podobně povede i na domácím poli.

     V Žácích si nejlépe vedl nasazený pár Richard Pekárek a Terka Škrdlová, který skončil na 9. místě, v kat. B se až do finále probojoval nově složený pár Martin Kalaš s Vandou Kohoutovou. Po semifinále postupovali ze 3. místa, ve finále jim na akrobatickou část pustili příliš rychlou hudbu, ale i tak se s tím poprali a skončili na krásném 4. místě. Všem zúčastněným patří velká gratulace.

07.04.2008 19:31:03
Maturova
 změny v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one