Mistrovství ČR žáků, juniorů a ktg. "A" v Jihlavě

Mistrovství ČR žáků, juniorů a ktg. "A" v Jihlavě - obrázek

Mistrovství ČR žáků, juniorů a ktg. "A" v Jihlavě - obrázek

Včera jsme vyrazili na Mistrovství České republiky do Jihlavy, kde se o titul popraly páry kategorie žáků, juniorů a té nejvyšší – „A“.

Pro Terezku a Honzu to bylo velké sousto. Z původní startovní listiny - 31 párů jejich počet dost prořídl a nakonec jich zůstalo jen 20. Páry, které naši začínající bojovníci na minulé soutěži v opravném kole porazili, nestartovaly a tak jsme čekali možná i poslední místo.
Základní kolo zatancovali ze začátku skvěle. Honza i Terka do sestavy vložili všechny síly, téměř celou sestavu se usmívali, až se zdálo, že Honza Terce pořád něco vykládá :o). Po minutě se ale stala chyba, kdy Honza vynechal jeden takt a vůbec nic netušící tancoval dál. Terka moc dobře věděla, že něco bylo na okamžik mimo tempo a snažila se Honzu dohonit. Podařilo se, ale nekompromisní porota si toho samozřejmě všimla, po čemž jsme čekali poslední příčku. Nakonec se tak nestalo a opět skončili 3. od konce.

Při opravném kole nám tuhly rysy v obličeji. Terezka nastupovala na parket s bolesti břicha a při každém kopu měla slzy v očích. Říkali jsme jí, že mohou odstoupit, ale je to bojovnice a i přes to sestavu zatancovala. Tentokrát šli naprosto přesně, ale dost opatrně. I když všechny stopy a taneční figury předvedli přesně do hudby, hyběla tomu energie a lehkost a tak se semifinále nekonalo. Po opravkách porazili další 2 páry, tudíž se pošoupli o 2 příčky víš. Asi po půl hoďce bylo po trémě a po bolestech :o). Znovu můžeme litovat, že výsledné pořadí se nestanovuje podle opravného kola. :o(
Velké překvapení přišlo po základním kole Hanky a Lukáše. Hanka i Lukáš zatancovali sestavu téměř na výbornou a my jsme s napětím čekali verdikt poroty. Maličko jsme doufali a vyšlo to. Hanďa i Lukáš šli do finále napřímo – bez opravek. Postoupili ze 4. místa společně s partnerkami Davida Málka, Honzy Dostála a Jakuba Brodiny.  
A finále? Dost párů chybovalo a trochu svitla naděje na 3., nebo 4. místo. Nakonec si nejspíš několik porotců chybiček Davida s Aničkou nevšimlo a to je posunulo na 5. příčku s tím, že sedm porotců to vidělo takto: 3.,3.,5.,5.,2.,5.,5. místo.
I tak jsme móóóóc spokojení a opět jim přejeme hodně štěstí na soutěži v Náchodě, kam se chystají příští týden. Pro Hanku a Lukáše to bude Mistrovství ČR v jejich kategorii, pro Terezku s Honzou obyčejná soutěž a možná naprostá premiéra pro Mílu a Karolínu.
DRŽTE NÁM PALCE!
15.05.2011 11:48:17
Maturova
 změny v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one