Jsme Mistři České republiky v kat. Junioři

Jsme Mistři České republiky v kat. Junioři - obrázek

Jsme Mistři České republiky v kat. Junioři - obrázek

    7. 6. 2008 jsme odjeli dvěmi osobními vozidly do Zlína, kde se konala nejprestižnější soutěž roku a to Mistrovství České republiky nejvyšší kategorie "A", ŽÁKŮ A JUNIORŮ. Zde probíhala i pohárová soutěž kategorie Dívčí formace Junior a párové kat. C.

     Nikola a David byli plni ambicí, hlavně David si po 14ti dnech tréninku docela dost věřil a to tak, že by se na stupně vítězů už konečně rád postavil. Podle toho vypadal i jejich výkon v základním kole, po kterém skončili na krásném 2. místě, ze kterého postupovali přímo do večerního finále. O tomto až za chvíli.

     Hanka a Lukáš v základním kole bojovali, ale po velice pěkné 1. polovině sestavy došlo k nezdaření 3. akroby, což je vyvedlo z míry, protože jim bylo jasné, že na přímý postup po tomto výkonu nemají naději, ale i přes to sestavu zatančili do samotného konce. Opravné kolo suverénně vyhráli a v semifinále zabojovali. Zabojovali tak, že jim to stačilo na postup do finále ze 6. místa. Veliká radost mezi námi všemi panovala při zjištění, že i Hanka a Lukáš jsou ve finále. O to byla větší, když jsme věděli, že Hanka právě v tento den slaví své 18. narozeniny. Dala si k nim nádherný dárek a ještě jednou ji všichni moc a moc gratulujeme.

     Finále kat. C. už nedopadlo tak, jak bychom si představovali. Na konci sestavy po poslední akrobatické figuře bylo vidět, že fyzička se někam zatoulala, malé zaváhání a několik výkopů mimo hudbu vedlo k tomu, že porota při hodnocení zvedla známky s čísly 777677, z čehož bylo jasné 7. místo. Ale my jsme nezoufali, bylo to Finále. Hanko a Luky, jen tak dál.

     Ve večerním finálovém programu byli zařazeny pouze kategorie, v nichž se bojovalo o titul Mistrů České republiky, tudíž kategorie Žáci, Junioři a kategorie "A". Soutěž probíhala za přítomnosti televizních kamer, záznamy můžete shlédnout na programu ČT4 sport.

     V kategorii Žáci zvítězili velice těsně hned za Jihlavským párem Ríšou Pekárkem a Terezkou Škrdlovou - loňskými Mistry ČR příslušníci oddílu TNT Silueta Praha Pavel Klimenda a Petra Brichová.

     V kategorii Junioři byl favoritem soutěže Zdeněk Kočka s Anetou Horákovou. David si ale velice věřil, Nikča byla více při zemi, ale oba do finálové sestavy dali vše, co bylo v jeho silách. Sestavu předvedli na novou hudbu, choreografie jim vyšla od samého začátku, kdy předehru měli na hudbu z tanečního filmu Step Up 2, rokenrolovou část na hudbu skupiny Sum 41. K poslednímu závěrečnému bubnu vyšla závěrečná póza a my jsme čekali na verdikt poroty. Zdenda s Anetou si šli pro známky jako 1, kdy porota nad své hlavy zvedla známky 3241211. Netrpělivě jsme čekali na známky pro Nikolu a Davida, pozorně jsme pozorovali přidělené známky ostatním párům a stále nám při rozdělování chyběly jedničky a dvojky. Už v tuto chvíli nám bylo jasné, že šance jsou veliké a jakmile porota nad své hlavy zvedla známky 122121, věděli jsme, že titul Mistrů České republiky pro letošní rok jede do Pardubic. Obrovská radost, jakou ani nelze v těchto řádcích popsat, žádné oko členů našeho oddílu nezůstalo suché, nadšení, to vše probíhalo jak u stupňů vítězů, před televizními kamerami, tak i v zákulisí. Putovní pohár mistrů České republiky Nikče a Davidovi předali lonští vítězové Jakub Secký s Veronikou Zadákovou a když se podívám, jaká jména jsou na tomto poháru vyryta, stále nemohu uvěřit, že letošní rok patří Nikole a Davidovi. 
    "Nikčo a Davide, obrovské dík, makejte dál tak, jako jste zabrali těchto posledních 14 dní. Je krásné titul získat, ale těžké ho obhájit. Za rok to nebude vůbec lehké, ale pokusíme se o to!!!¨
     V kategorii A zvítězili Christýna Becisová s Petrem Haidingerem z oddílu Kolb Dance Praha - svěřenci pětinásobného místra světa Romana Kolba a dvojnásobné mistrině světa Kateřiny Kolbové. Na 2. místě skončil Lukáš Furst s Alžbětou Slámovou z oddílu Sokol Kampa Praha, svěřenci jednoho z nejlepších trenérů na světě - pana Františka Večeři.
08.06.2008 09:19:19
Maturova
 změny v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one